(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5209694)

1

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

27 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Hawaje, Waimea/kamuela Cdp

2 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu lub nabyć właściwy karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, małych kartonach bądź osłonić fragmentami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów chroniących przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.