(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5249986)

1

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Boliwia, Lpz, La Paz

10 lis 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się osadzić w oddzielnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle opłaca się osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców chroniących paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.