(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5480386)

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 97.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Karpacz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Dzierżoniów

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki rower należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania bądź zakupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba odkręcić oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie warto osłonić makulaturą albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów ochraniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.