(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5592683)

1

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Huelva

23 sty 2020

Adres i termin dostawy

Australia, Queensland, Brisbane

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się zdemontować i usunąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.