(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5684726)

1

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1186.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

28 lut 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Żupania Vukowarsko-Srijemska, Vukovar

27 mar 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower należy zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła czy też nabyć stosowny karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie opłaca się poodkręcać i usunąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru przydałoby się ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby lub przerzutki należy osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.