(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5707239)

1

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Idaho, Idaho Falls

3 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też kupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba zdemontować i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru najlepiej ułożyć w osobnych, małych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.