1 (Nr 5711178)

1

Waga w kg (łączna):

200.00

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

inne

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 1076.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Augsburg

Od 6 kwi 2020 do 8 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, ale gdy należycie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych trudności.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić eliminację posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od dawna nie używamy lub gdy jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich rzeczy przydadzą się mocne kartony, które można kupić lub podpytać o nie w najbliższym sklepie, który na ogół wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład porozdzielać talerze na kilka pakunków, aby prościej było je dźwigać. Opisanie każdego kartonu pomoże przy wypakowywaniu rzeczy i urządzaniu się w nowym lokalu. Spore meble należy rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Jeśli posiadamy surowce osłaniające, przykładowo jak folię strech, możemy poosłaniać bardziej wrażliwe rzeczy, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas warto użyć koce, pościel i zakleić standardową taśmę samoprzylepną. Tymczasem drobne rzeczy zawińmy w ubrania lub ręczniki nim umiejscowimy w pudle.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, lub problemy w dojeździe pod budynek. Dodatkowo należy poinformować, jeśli pojawiają się specjalne kryteria odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najlepsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo profesjonalnych przewoźników świadczy swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz chronienie naszego mienia.