(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5724178)

1

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [zł]:

700

Dystans: 2271.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 4 lut 2020 do 20 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 6 lut 2020 do 29 lut 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i długotrwałym procesem, mimo to, gdy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych kłopotów.

            Na początek warto przeprowadzić eliminację posiadanych sprzętów. Jeśli czegoś od wielu lat nie używamy lub kiedy jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych sprzętów przydadzą się wytrzymałe kartony, które można zakupić lub zapytać o nie w najbliższym sklepie, który przeważnie wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto użyć worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo porozkładać ciężar, przykładowo rozdzielić talerze na parę pudeł, żeby bez trudności było je przetransportować. Opisanie każdego pudła pomoże przy wypakowywaniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym domu. Większe meble należy rozkręcić, żeby zapobiec uszkodzeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jak posiadamy materiały chroniące, na przykład jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej kruche przedmioty, a jeżeli nie mamy folii, wówczas warto wziąć pledy, prześcieradła i obkleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Tymczasem niewielkie rzeczy zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zamawiając przewóz warto poinformować firmę transportową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, ewentualne trudności w podjeździe pod dom. Koniecznie należy poinformować, jeżeli występują szczególne wymagania dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najlepsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie wiele profesjonalnych przewoźników świadczy swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku oraz zabezpieczenie naszego majątku.