(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5959458)

1

Dystans: 351.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Blekinge Län, Karlskrona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götalands Län, Goteborg

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Przewóz podróżnych

Transport podróżnych może być realizowane samochodem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma przewożąca pasażerów powinna posiadać dokument kompetencji zawodowych i należyte uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku transportów poza granice Polski) – dokumenty na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt przewozu pasażerów

Koszt przewozu ludzi uzależniony jest często od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od ilości pasażerów oraz wagi i wielkości bagażu, który ze sobą zabierają podróżni. Przewoźnikowi w szczegółowej wycenie transportu osób, pomoże posiadanie wiedzy na temat liczby walizek i toreb jak również pozostałych transportowanych rzeczy – wypadałoby przekazać informację o dokładnej wadze i o wielkości każdej sztuki pakunku. W przypadku, kiedy nie znasz szczegółowych informacji o bagażu, określ ich wartość i poinformuj przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

Określając kurs podróży należy podać dokładne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, gdy kilkoro pasażerów jedzie do odrębnego miejsca docelowego, dobrze jest poinformować o tym przewoźnika zawczasu, tak aby mógł należycie zaplanować trasę.

Na przykład, za transport podróżnego wspólnie z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) wydano 400 zł. Za przewóz podróżnej wspólnie z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 złotych. Przewóz pasażera z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 zł.