(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5959485)

1

Dystans: 837.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götalands Län, Goteborg

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Przewóz pasażerów

Przewóz podróżnych może odbywać się autem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma zajmująca się przewozem ludzi powinna mieć certyfikat kompetencji zawodowych i stosowne uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku transportów poza terytorium kraju) – dokumenty na międzynarodowy przewóz ludzi.

Cena przewozu ludzi

Koszt transportu ludzi uzależniony jest często od długości trasy podróży, a także od ilości ludzi oraz wagi i wymiaru walizki, którą przy sobie posiadają pasażerowie. Firmie transportowej w wyczerpującej wycenie transportu osób, pomoże posiadanie wiedzy w temacie liczby walizek lub toreb oraz pozostałych transportowanych rzeczy – należy przekazać informację o szczegółowej wadze i o wielkości każdej sztuki pakunku. W momencie, gdy nie umiesz podać dokładnych wartości, określ ich wartość i zawiadom o tym przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Określając trasę podróży dobrze jest napisać szczegółowe informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w przypadku, kiedy kilkoro pasażerów jedzie do innego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym kierowcy zawczasu, tak żeby mógł należycie zaplanować drogę podróży.

Na przykład, za transport podróżnego wspólnie z bagażem z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) zapłacono 400 zł. Za transport podróżnej wraz z pupilem na trasie Luton (UK) – Szczecin kosztował 550 zł. Transport pasażera z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 PLN.