(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5967635)

1

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 1067.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Darłowo

Od 27 cze 2020 do 29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Trochtelfingen

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym oraz długotrwałym procesem, ale gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych kłopotów.

            Na początek należy przeprowadzić selekcję posiadanych mebli. Jeśli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub kiedy jest niedziałające, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich mebli nadadzą się wytrzymałe kartony, które warto kupić lub zapytać o nie w najbliższym markecie, który na ogół wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równo porozkładać ciężar, na przykład rozdzielić segregatory na parę pudeł, aby bez trudności było je przetransportować. Opisanie każdego kartonu uprości przy wypakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Duże meble należy rozmontować, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jak posiadamy surowce osłaniające, takie jak folię strech, możemy owinąć bardziej kruche przedmioty, a jeśli nie mamy folii, wówczas możemy wziąć koce, prześcieradła i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Podczas gdy nieduże rzeczy zawińmy w ubrania lub ręczniki nim umieścimy w kartonie.

            Zamawiając transport należy poinformować poinformować przewoźnika o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, czy też utrudnienia w podjeździe pod dom. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli występują nietypowe kryteria dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najlepsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo specjalistycznych firm transportowych świadczy swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz zabezpieczenie naszego majątku.