(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5968726)

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 1033.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Groningen, Foxhol

1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

24 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła albo kupić stosowny karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić i ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru najlepiej osadzić w odrębnych, małych kartonach czy też osłonić wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby lub przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw chroniących jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.