(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5971005)

1

Długość [m]:

50

Szerokość [m]:

50

Wysokość [m]:

30

Waga w kg (łączna):

15

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

SACOS SUSTRATO 15 KILOS

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 134.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Lorca

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Jumilla

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania dużej przestrzeni, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których waga jest większy niż 3,5 tony i inne samochody spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka lub furgon. Gatunek ciężarówki powinien być dostosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – ciężar i wymiary. Wypada również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać ładunek. Istotna bywa również informacja w tematyce usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Kluczowy jest również termin realizacji transportu.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to z reguły palety, paczki, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.