(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 5993782)

1

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 704.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

23 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki rower trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru warto ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też osłonić fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu warto osłonić gazetami lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów chroniących rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.