1 (Nr 6039537)

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 877.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, León

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła czy też kupić stosowny karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle trzeba zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców ochraniających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.