1 (Nr 6072588)

1

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 624.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 4 maj 2020 do 15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

28 maj 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie kupić stosowny karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle warto odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle trzeba osłonić papierem albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.