1 (Nr 6139453)

1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 914.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Kerry, Killarney

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania , ewentualnie kupić właściwy karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu , należy poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części roweru dobrze będzie osadzić w osobnych, mniejszych kartonach czy też osłonić fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby bądź przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle trzeba osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców osłaniających rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.