1 (Nr 6195072)

1

Waga w kg (łączna):

23

Dystans: 684.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

7 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Tarifa

10 sie 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też nabyć taki karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się ulokować w oddzielnych, małych pudełkach albo osłonić wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów chroniących rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.