1 (Nr 6222313)

1

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 2361.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Oxfordshire, Oksford

Od 30 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Od 5 sie 2020 do 6 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła albo nabyć taki karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru warto osadzić w osobnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców ochraniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.