1 (Nr 6241577)

1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 557.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

23 paź 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu czy też nabyć taki karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba poodkręcać i zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu warto ulokować w osobnych, mniejszych kartonach bądź osłonić fragmentami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba osłonić gazetami bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.