1 (Nr 6241595)

1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 557.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

23 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

24 paź 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też zakupić właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie ulokować w osobnych, małych kartonach bądź osłonić wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle trzeba osłonić gazetami bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców osłaniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.