(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 6243804)

1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Indie, Telangana, Hyderabad

13 wrz 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu lub zakupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy poodkręcać i zdjąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie umieścić w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.