1 (Nr 6283970)

1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 557.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

23 paź 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania lub kupić stosowny karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu przydałoby się ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach lub osłonić kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.