(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 6289919)

Waga w kg (łączna):

16

Dystans: 183.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Opole Lubelskie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć pasujący karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się ułożyć w osobnych, małych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie należy zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.