(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 6402557)

Waga w kg (łączna):

60

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Dystans: 1260.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

3 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

13 sie 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym i czasochłonnym procesem, jednak kiedy należycie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych trudności.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić eliminację posiadanych rzeczy. Gdy czegoś od dawna nie używamy lub jak jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych mebli przydadzą się mocne pudła, które należy zakupić lub podpytać o nie w pobliskim sklepie, który i tak przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo podzielić talerze na parę kartonów, żeby bez wysiłku było je dźwigać. Opisanie każdego pudła uprości przy otwieraniu mebli i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Większe meble warto rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Jak mamy surowce osłaniające, przykładowo jak folię strech, możemy opakować bardziej kruche przedmioty, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas możemy wykorzystać pledy, pościel i zakleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast niewielkie rzeczy zawińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w kartonie.

            Zlecając transport należy poinformować poinformować przewoźnika o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, występowanie windy, lub utrudnienia w podjeździe pod dom. Koniecznie warto poinformować, jeśli występują wyjątkowe wymagania odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najlepsze stawki przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której mnóstwo specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i osłanianie waszego dobytku.