1 (Nr 6435816)

1

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 641.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Wisła

24 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania albo nabyć stosowny karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.