1 (Nr 6449841)

1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 576.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 1 wrz 2020 do 9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Cambridge

Od 1 wrz 2020 do 16 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła lub kupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się zdemontować i ściągnąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie ulokować w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić fragmentami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby lub przerzutki należy osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie należy osłonić makulaturą lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.