1 (Nr 6461469)

1

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Massachusetts, Avon

25 sie 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Portimão

23 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania bądź nabyć pasujący karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach lub osłonić kawałkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby czy też przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie warto osłonić papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.