1 (Nr 6476784)

1

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 353.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Dębno

Od 26 sie 2020 do 2 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 28 sie 2020 do 18 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki jednoślad warto zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo nabyć pasujący karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru warto ulokować w osobnych, mniejszych kartonach albo osłonić fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw chroniących przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.