1 (Nr 6559207)

1

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 507.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Lipinki Łużyckie

Od 16 wrz 2020 do 19 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź kupić właściwy karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy odkręcić oraz usunąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru dobrze będzie osadzić w osobnych, małych kartonach bądź osłonić wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby bądź przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się osłonić gazetami bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw chroniących jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.