(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 6573795)

Długość [m]:

3.1

Szerokość [m]:

1.3

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [zł]:

300

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 286.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Bobry

18 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Grabina

23 wrz 2020


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na dachu auta, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalne mocowania. Żeby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka podczas jazdy, warto umieścić gąbczasty materiał na prętach bagażnika na przykład podłożyć ręcznik. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W przypadku osobistego transportu kajaka, pojazd trzeba należycie opatrzeć znakami. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek odstawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien również odstawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany ładunek znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, gdy ładunek odstaje z tyłu do oznakowania używa się czerwone i białe znaki. Innym sposobem transportu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje specjalnej ostrożności, dlatego opłaca się zlecić transport specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależny jest od liczby transportowanych sztuk, jak również wpływ na to ma trasa od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średni koszt transportu kajaka leży w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za transport kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz wydano 260 zł. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy zapłacono 220 PLN.