(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 6579620)

1

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

8 sty 2021

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

12 lut 2021


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać i ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie umieścić w osobnych, małych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu należy osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw chroniących jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.