1 (Nr 6582884)

1

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Maharashtra, Mumbaj

28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heidelberg

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki rower warto zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania czy też kupić właściwy karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić i usunąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, małych kartonach czy też osłonić fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.