(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 6682971)

1

Długość [m]:

3.2

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

35

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 19 lis 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Od 17 gru 2020 do 18 gru 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na górze auta, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba przymocować specjalne mocowania. Żeby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka w czasie jazdy, warto wyłożyć gąbczasty materiał na mocowaniach bagażnika np. podkładkę z gąbki. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naprężonych pasów z osłoniętymi zapięciami. W trakcie osobistego transportu kajaka, pojazd należy należycie oznakować. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby bagaż odstawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien również wystawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany kajak znakujemy pomarańczową chorągiewką lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, kiedy bagaż wychodzi z tyłu do oznakowania stosuje się czerwone i białe znaki. Inną metodą do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tej przyczyny warto zlecić transport specjalistycznej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Cena transportu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od liczby transportowanych egzemplarzy, a także wpływ na to ma odległość od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średnia cena transportu kajaka znajduje się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za transport kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 PLN. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 PLN.