(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 6755538)

1

Długość [m]:

3.6

Szerokość [m]:

0.63

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

26

Dystans: 554.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Swornegacie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki często transportuje się na górze samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba przymocować specjalistyczne mocowania. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka podczas jazdy, opłaca się ułożyć miękki materiał na mocowaniach bagażnika na przykład podkładkę z gąbki. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu specjalnych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi klamrami. W przypadku samodzielnego przewozu kajaka, auto należy odpowiednio oznakować. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien ponadto wystawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony bagaż oznaczamy pomarańczową chorągiewką lub dwoma czerwonymi pasami. Sporadycznie, gdy bagaż wystaje z tyłu do oznaczenia stosuje się białe i czerwone pasy. Innym sposobem do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Transport kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tego powodu warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, należyte oznakowanie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości przewożonych sztuk, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka znajduje się w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za transport kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz kosztował 260 złotych. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 PLN.