1 (Nr 6912740)

1

Waga w kg (łączna):

9

Dystans: 2605.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie kupić właściwy karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto odkręcić oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby bądź przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców zabezpieczających rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.