1 (Nr 7317346)

1

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

10 sie 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, Dallas

23 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców osłaniających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.