1 (Nr 7406482)

1

Waga w kg (łączna):

23

Dystans: 3285.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 11 cze 2021 do 13 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowy rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu bądź zakupić pasujący karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się osadzić w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle warto osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów ochraniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.