(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Ładunki, Inne ładunki Dodano: 2018-11-10 22:33

1,28 (Nr 3485805)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

0.80

Wysokość [m]:

0.80

Waga w kg (łączna):

260.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 638.00 km

Transport innych ładunków

Transport różnych towarów

Koszt przewozu ładunków jest zależny od wielkości ładunku, daty transportu oraz dystansu między miejscem załadunku i wyładunku.

Kategorie ładunków

Przewóz towarów dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują bazę, na której układa się mniejsze rzeczy lub opakowania. Najpopularniejszym typem palety są palety euro. Na tych platformach najczęściej transportuje się meble, szkło, produkty budowlane (np., farby, kamień itd.), okna czy artykuły chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport ładunku, który powinno się przewozić pojazdem ciężarowym i zapełnia tylko fragment przestrzeni do załadunku. Do takiego rodzaju transportu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy przewozu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Przy takim typie transportu korzysta się z różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Transport pewnych ładunków może wymagać kontenera – głównie przy przewozie towarów w postaci płynu i towarów sypkich. W kontenerach można również przewozić drobnicę w paczkach – workach, pudełkach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu materiałów płynnych i kawałkowych – łatwo rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej do tyłu lub na bok.

Inne ładunki – towary, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów pozostałych. Znajdują się tu na przykład zlecenia dotyczące transportu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.

Adres i termin nadania

Dzierżoniów, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

12 lis 2018