(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1.4 tony (Nr 4711095)

1.4 tony

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1400.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Ladunkiem beda meble kuchenne oraz meble z IKEA zapakowane w oryginalne kartony. Dodatkowo trampolina dziecieca oryginalnie zapakowana oraz drobne matrialy budowlane (0,5m3 pustakow, 3 worki cementu) 5 widaer farby.

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 998.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Oława

11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Opfikon

12 wrz 2019


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przewiezienia niewielki towar, który nie potrzebuje użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje użycia dużej powierzchni, wtedy użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL zalicza się wozy, których ciężar jest większy niż 3,5 tony i pozostałe pojazdy spełniające warunki ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka i furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Należy również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać paczkę. Kluczowa jest także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy również załadunek i wyładunek. Znaczącą daną jest również termin zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to często paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.