(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 akita inu (Nr 5167818)

1 akita inu

Waga w kg (łączna):

27

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 11 maj 2020 do 25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Australia, New South Wales, Sydney

Od 18 maj 2020 do 25 maj 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.