1 bichon frise/poodle mix (Nr 7458045)

1 bichon frise/poodle mix

Waga w kg (łączna):

8

Budżet zlecenia [€]:

350

Dystans: 1635.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Merseyside, Liverpool

22 cze 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.