(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4523601)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 637.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 16 paź 2019 do 18 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu czy też kupić pasujący karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie umieścić w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić fragmentami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.