(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4639573)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

24.00

Dystans: 2117.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburg

17 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

27 sie 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić stosowny karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach bądź osłonić fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w pudle trzeba zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców osłaniających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.