(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4670808)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Od 29 sie 2019 do 6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 11 wrz 2019 do 4 paź 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też nabyć stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle trzeba zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.