(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4716524)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

32.00

Dystans: 433.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benicarló

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Minorka

23 sie 2019


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania czy też kupić stosowny karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru warto umieścić w oddzielnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie warto osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.