(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4755568)

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 703.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 10 wrz 2019 do 12 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Platja D'aro

13 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki rower należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła lub nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się odkręcić oraz usunąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto umieścić w odrębnych, małych pudełkach czy też osłonić wycinkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu opłaca się osłonić papierem czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów ochraniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.