(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4849682)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 2498.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Castellón De La Plana / Castelló De La Plana

Od 9 wrz 2019 do 18 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Monaghan, Monaghan

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki rower trzeba zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu albo nabyć odpowiedni karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba zdemontować i usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle trzeba osłonić makulaturą lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.