(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 bicicleta (Nr 5019806)

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 1450.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 4 wrz 2019 do 5 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, El Berrón

6 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki rower należy zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub kupić odpowiedni karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie opłaca się poodkręcać oraz zdjąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby czy też przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.