(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5320222)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Peru, Lima, Lima

24 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

28 lis 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu albo kupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu najlepiej osadzić w osobnych, małych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby czy też przerzutki należy osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie opłaca się osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców zabezpieczających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.